www.parkecila.net www.parkecila.net :: Parke ile ilgili tüm sorularınız www.parkecila.net

 Duyurularımız          Duyurularımız          Duyurularımız          Duyurularımız         Duyurularımız

Ana  Sayfa

İletişim

     Kampanyalar    
               

Parkelerinizi  sistre ve  cila  yaptırmak  istiyorsanız, doğru adrestesiniz...

         Sorularınız

Uygulama     Standartları

         Sözleşme

        Fiyat Listesi

            

  Avrupa cila diye bir cila var mı ve nasıl bir ciladır?

  Her şeyden önce bilinmelidir ki Avrupa Cila diye bir cila yoktur. Halk arasında da böyle bir söylem yoktur. Bu ustalık kültürüne ve ahlakına sahip olmayan kişilerin uydurmasıdır. 

  Avrupa cila diye uydurulan cila yerli üretim olan Nova Cila dır. Nova Cila'nın iki türü var. Tek bileşikli Polipar cila (sentetik) ve çift bileşikli cila (selülozik). Ayrıca bu cilaların hepsi petrol içerikli ve tiner bazlıdır. Biri sentetik tiner diğeri selülozik tiner ile inceltilir.

  Çift bileşikli nova cila çok parlak cila dan hoşlananlar ve kaygan zemini sevenler için oldukça uygun bir ciladır. Ancak parkecilikte parlak ve kaygan zemin tutulan bir durum değildir.

  Avrupa cila diye uydurulmasının sebebi, bunu uyduranların, başında Avrupa yazan her şeyden çok etkileniyor oluşudur. Ayrıca bu kişiler diğer insanların da kendileri gibi düşündüklerini sandıklarından üzerinde ingilizce yazılar yazan nova kutuları için Avrupa diye uydurmalarıdır.

  Oysa Türkiye'deki cilalar dünya çapında olan ve dünyaya da ihraç edilen cilalardır. Marshall, Polisan, Dyo gibi dünya çapındaki firmaların üretimleridir. O yüzden yerli üretime güvenmek yanında iyi bir ustalık tercih etmek doğru davranış olacaktır.

Yurtdışından Türkiye'ye gelen cilalar içinde bir tek iyi ve sağlıklı olan Sayerlack ciladır. Sayerlack cilanın da çift bileşikli su bazlı cilası sadece yerli üretimden daha iyidir. Diğer cilaların kalitesi yerli üretimden daha iyi olmadığı gibi yerli üretimin eşdeğer cilaları fiyat, kalite, sağlıklılık kriterlerine göre çok daha iyidir.

 

 

 

 

Google